Şarjınız Daha Uzun Süre Gitsin

1-Uygulama Bildirimlerini Kapatma

Gelen bildirimlerden sıkıldıysanız o uygulamanın bildirimlerini kapatarak hem rahat bir nefes alabilir hem de bildirim göndererek şarj tüketmesini önleyebilirsiniz. Bunun için:

         Ayarlar’a girip Uygulamalar(bazı markalarda uygulama yöneticisi vb. isimler alabilir) başlığı altına gidin.

         Bildirim göndermesini istemediğiniz uygulamayı seçin. Bildirimleri göster seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın ve gelen uyarıya tamam diyerek uygulamanın bildirim göndermesini kapatmış oldunuz.2-Mobil Veri/Mobil Ağ/Mobil İnternet ve Veri Dolaşımı’nı kapatın

Bu sayede gerekmediği zamanlarda mobil internetinizi ve veri dolaşımını kapatarak batarya ve internet kotası açısından kazançlı çıkmış olursunuz.

Ayarlar altından Mobil Veri/Mobil Ağ/Mobil İnternet’i seçin

Bu sekmede her akıllı telefonda mobil interneti kapatamayabilirsiniz. Veri dolaşımını kapatın ve Ayarlar’a geri gelin.

Veri Kullanımını seçin.

Mobil veriler (markadan markaya değişiklik gösterebilir)’i kapatın.


3-Otomatik Uygulama Güncellemelerini Kapatın

Google Play Store üzerinden uygulamaları otomatik güncelle seçeneğini kapatarak mobil internet kotanızın daha uzun gitmesini sağlayabilirsiniz.

Play Store’a girin ve ekranda soldan sağa doğru çekin ve gelen kısımdan aşağıya doğru kaydırdığınızda Ayarlar kısmını göreceksiniz. Dokunun ve girin.

Girdikten sonra en üstte göreceğiniz Uygulamaları otomatik güncelle seçeneğini seçip çıkan pencereden Uygulamaları otomatik güncelleme’yi seçin.


4-Otomatik Döndürmeyi Kapatma

Akıllı telefonunuzun ekranının dönmesi sizin için sinir bozucu oluyorsa ya da gerek olmadığını düşünüyorsanız bu özelliği kapatabilirsiniz.

Ayarlar’a girip ardından Ekran’ı seçin.

              Bu kısımda Ekran döndürme(otomatik döndürme vb. gibi değişiklik gösterebilir)’yi seçin ya              da işaretliyse işareti kaldırın.
5-Animasyonları Kapatma

Bu seçenek sayesinde eskiyen ya da donma,kasma yapan akıllı telefonunuzu bir nebze olsun rahatlatabilirsiniz.

İlk olarak Ayarlar’a gidip ardından Telefon Hakkında’yı seçin.

Geliştirici seçeneklerini açmak için Derleme numarasına “Artık siz bir geliştiricisiniz” ibaresi çıkana kadar seri bir şekide dokunun.
       
       Son olarak tekrar Ayarlar’a geri dönün ve Geliştirici Seçeneklerine girin ardından  aşağıya doğru         kaydırdığınızda animasyon ölçeklerini göreceksiniz. Bizim tavsiyemiz eski veya donan bir akıllı         telefona sahipseniz bu ölçekleri kapalı hale getirmeniz.

Google Plus

About Techno Flu

0 yorum :

Yorum Gönder