SİNÜZİT RAHATSIZLIĞINA ÇÖZÜM…


http://www.buruntikanikliginasilacilir.com/2016/02/sinuzit-nedir-ne-iyi-gelir-nasil-gecer-tedavisi-belirtileri.html

 Sünizit, dünya genelinde bir çok insanda görülen yaygın bir problemdir.  
Peki  SİNÜZİT Nedir?
Sinüzit; baş ağrısı,süreklidevam eden bir geniz akıntısı, sinüslerde yanma acı hissi vardır. Genel olarak belirtileri ise şöyledir; kızarık burun, yorgunluk, belirgin bir ağız kokusu,yorgunluk hissi, dişlerde sızı,koku almada azalma,ses kısılması vb. 
SİNÜZİT NASIL TEDAVİ  EDİLİR?
Sinüziti olan kişilerin evlerini havalandırmalı ve odanın nemini ayarlamalıdır. Güneş gören bir eve taşınmalı çünkü güneş ışınlarısinüzite neden olan bakterileri öldürür.

Ayrıca mentollübir buhartedavisi de burnunuzu rahatlatır. Buhara tutulmuş bir havluyu yüzünüze yerleştirmek iyi gelebilir. Bu işlemleri yaparken lütfen kendinize dikkat edin yüzünüzü yakmamaya özen gösterin.
Çok sıcak ve çok soğuk ortamlardan,sigara gibi solunum sitemini tahriş edebilecek maddelerden uzak durun.

SİNÜZİTİ DOĞAL OLARAK NASIL TEDAVİ EDERİZ?


Şeytan Pençesi Otu

Sinüzit başta yaygın bir baş ağrısına neden olur. Alında,yanaklarda,üst çene ve göz arkasında hissedilir bunun nedeni ise mukusun sinüs boşluğunda yoğunlaşarak kafatasına basınç uygular. Şeytan pençesi otu mukusu incelterek sinüslerin iltihabını boşaltır buna bağlı olarak basınç azalır ve baş ağrısı hafifler. Ancak kullanmadan önce doktorunuza danışmadan kullanamayınız.

Söğüt kabuğu
Söğüt kabuğu sinüslerden kaynaklanan baş ağrısını hafifletmeye yardımcıdır. Söğüt kabuğu ayrıca ateş, iltihap,romatizma, grip tedavisinde ve kilo vermede kullanılır.

Limon

limon tüketildiğinde sinüsleri rahatlatmaya ve ateşin düşmesine yardımcı olur.

 RESİM: http://www.buruntikanikliginasilacilir.com/2016/02/sinuzit-nedir-ne-iyi-gelir-nasil-gecer-tedavisi-belirtileri.html
Google Plus

About Techno Flu